2015 - 16 League Results and Fixtures

 

 

 RESULTS (added as they arrive)

(FOR FIXTURES SEE BELOW)

 

PLEASE NOTE THAT WE ARE NOW USING THE ETTA /  TABLE TENNIS 365 RESULTS RECORDING SYSTEM.

www.tabletennis365.com/aylesbury

However Division Two and Three results will still appear first on this website

 

NOTE: IT IS ESSENTIAL THAT PLAYERS ARE REGISTERED WITH THE ETTA AS MEMBERS OF THE AYLESBURY LEAGUE IF THEIR RESULTS ARE TO APPEAR IN THE 365 SYSTEM.

 

 

 

PLEASE CHECK THE RESULT CARD, SEE THAT THE DOUBLES PAIRINGS ARE ENTERED, ENTER THE FINAL SCORE AND SIGN AT THE END OF THE MATCH. ALREADY THIS SEASON I HAVE RECEIVED ONE CARD SHOWING THE WRONG RESULT AND SEVERAL FAILING TO SHOW THE DOUBLES PAIRINGS.

 

Week 1

Div 2

Brill 7 (Fitsell 2, Turton 3, Wallis 1) Bucks Exiles B 3 (Bradbury 1, Shapter 1, Davies 1)

Sports F 7 (Veragoo 0, Rutt 2, Sokoya 1 plus 3) Haddenham E 3 (Deaney 2, Gibson 1 - 2 players)

Longwick B 4 (Walton 3, Messenger 0, Demagalski 0) Rivets A 6 (Satyendran 2, Everest 2, Harling 2)

Tring C 6 (Lyons 2, Robinson 1, Hopkins 3) Sports G 4 (Shaw 2, Blind 0, McCafferty 1)

Bucks Exiles D 6 (Brown 2, Gillett 3 - two players) Bucks Exiles C 4 (Saunders 0, Hill 1, Perry 0 plus 3) - rearranged fixture at D team request. Set for 21st Jan but Bucks D unable to field team. Finally played Jan 27th.

Div 3

Bucks Exiles E 7 (Sippitt, Barnacle, Heppenheimer all 2) Risborough A 3 (Franklin 0, Stevens 3, Palmer 0)

Elmhurst Exiles 5 (Marchant 2, Cole 1, Berendt 2) Tring D 5 (Barker 1, Bramwell 3, Burbidge 0)

Rivets B 9 (Taylor 3, Boswell 2, Entecott 3) Sports H 1 (Blind 1, Hardy 0, Bishop 0)

Quainton C 4 (Unwin 2, Speck 1, Williams 1) Quarrendon 6 (Ludlow 0, Pierce 2, Saunders 3)

Haddenham F 3 (Jones 1, Chapelle 2 - 2 players) Risborough B 7 (Tisbury 1, Biggs 0, Simpson 2 plus 3)

Week 2

Div 2

Bucks Exiles C 6 (Hill 1, Saunders 3, Spragg 1) Tring C 4 (Lyons 2, Robinson 0, W Claridge Hansen 2)

Sports G 8 (Shaw 3, Edwards 2, Hansell 2) Longwick B 2 (Walton 2, Finch 0, Demagalski 0)

CORRECTED RESULT: Rivets A 2 (Satyendran 0, Everest 2, Masters 0) Sports F 8 (Rutt 3, Tennison 2, Veragoo 2)

Haddenham E 7 (Green 2, Gibson 1, Morney 1 plus 3) Brill 3 (Nicholson 2, Creanga 0 - two players)

Bucks Exiles B 4 (Bradbury 0, Shapter 1, Davies 0 plus 3) Bucks Exiles D 6 (Brown 2, Gillett 3 - two players) - rearranged fixture at D team request - played 23 March 2016

Div 3

Risborough B 4 (Simpson 3, Tisbury 1, Biggs 0) Quainton C 6 (Williams 1, Speck 2, Unwin 2)

Quarrendon 4 (Saunders 1, Bacon 0, Pierce 2) Rivets B 6 (Taylor 3, Entecott 2, Boswell 1)

Sports H 7 (Bishop 2, Marlow 3, Hardy 1) Elmhurst Exiles (Marchant 2, Walton 0, Berendt 1)

Tring D 3 (Barker 0, Burbidge 0, Tipton 2) Bucks Exiles E 7 (Barnacle 2, Whitehead 3, Hartnell 2)

Risborough A 4 (Baker 0, Stevens 3, Franklin 0) Haddenham F 6 (Howard 2, Chapelle 2, Jones 1)

 Week 3

Div 2

Brill 7 (Turton 2, Nicholson 1, Creanga 0 plus 3) Rivets A 3 (Everest 1, Harling 2 - two players)

Longwick B 2 (Messenger 2, Finch 0, Demagalski 0) Bucks Exiles C 8 (Hill 2, Perry 3, Saunders 2)

Sports F 8 (Rutt 3, Sokoya 3, Veragoo 2) Sports G 2 (McCafferty 1, Blind 0, Hansell 0)

Bucks Exiles B 10 (Bradbury, Srivastava, Barnacle all 3) Haddenham E 0 (Deaney, Gibson, Marney all 0)

Tring C 5 (Hopkins 1, Lyons 3, Phillips 1) Bucks D 5 (Gillett 2, Brown 0, Payne 2) 

Div 3

Bucks Exiles E 8 (Barnacle 3, Whitehead 2, Heppenheimer 2) Sports H 2 (Blind 2, Hardy 0, Marlow 0)

Risborough A 3 (Baker 0, Palmer 0, Stevens 3) Tring D 7 (Barker 2, Bramwell 2, Tipton 2)

Quainton C 6 (Unwin 3, Speck 1, Williams 1) Haddenham F 4 (Jones 0, Chapelle 2, Howard 2)

Elmhurst Exiles 7 (Cole 2, Marchant 2, Walton 2) Quarrendon 3 (O'Callaghan 0, Clark 0, Pierce 3)

Rivets B 10 (Taylor, Entecott, Boswell all 3) Risborough B 0 (Cockton, Hayward, Tisbury all 0)

Week 4

Div 2

Sports G 9 (Shaw 2, Edwards 2, Templeton 1 plus 3) Brill 1 (Fitsell 1, Nicholson 0 - two players)

Rivets A 8 (Harling 2, Everest 2, Masters 0 plus 3) Haddenham E 2 (Green 1, Gibson 1 - two players)

Bucks Exiles C (6 (Barnacle 0, Perry 1, Spragg 1 plus 3) Sports F 4 (Rutt 3, Tennison 1 - two players)

Bucks  Exiles D 9 (Gillett 3, Payne 3, Brown 2) Longwick B 1 (Messenger 1, Finch 0, Demagalski 0)

Tring C 2 (Claridge-Hansen 0, Robinson 0, Hopkins 2) Bucks Exiles B 8 (Bradbury 2, Shapter 3, Srivastava 2)

Div 3

Quarrendon 5 (Pierce 2, Mahesh 0, Saunders 2) Bucks Exiles E 5 (Whitehead 2, Barnacle 2, Uchuno 1)

Quainton C 5 (Ginger 2, Williams 2, Speck !) Risborough A 5 (Stevens 3, Franklin 0, Palmer 1)

Haddenham F 0 (Chapelle, Jones, Howard all 0) Rivets B 10 (Taylor, Entecott, Boswell all 3)

Risborough B 6 (Cockton 3, Hayward 2, Biggs 0) Elmhurst Exiles 4 (Marchant 2, Walton 1, Berendt 1)

Sports H 5 (Blind 1, Bishop 1 plus 2) Tring D 4 (Bramwell 2, Wood 0 plus 2) - both teams two players, match score best of nine.

Week 5

Div 2

Brill 2 (Wallis 1, Nicholson 0, Creanga 1) Bucks Exiles C 8 (Hill 2, Perry 2, Spragg 3)

Haddenham E 1 (Deaney 0, Green 1, Marney 0) Sports G 9 (Shaw 3, Templeton 2, MCafferty 3)

Longwick B 6 (Walton 3, Demagalski 0, Messenger 2) Tring C 4 (Beck 1, Hopkins 2, Phillips 1)

Bucks Exiles B 5 (Bradbury 1, Srivastava 2, Davies 2) Rivets A 5 (Harling 1, Everest 1, Satyendran 2)

Sports F 7 (Rutt 2, Sokoya 3, Veragoo 1) Bucks Exiles D 3 (Payne 1, Gillett 2, Brown 0)

Div 3

Bucks Exiles E 8 (Whitehead 2, Sippitt 3, Greenham 2) Risborough B 2 (Simpson 2, Hayward 0, Tisbury 0)

Rivets B 9 (Taylor 3, Entecott 2, Boswell 3) Quainton C 1 (Unwin 1, Speck 0, Williams 0)

Elmhurst Exiles 5 (Cole 2, Brewer 1, Berendt 2) Haddenham F 5 (Jones 0, Chapelle 2, Howard 2)

Risborough A 4 (Baker 0, Stevens 3, Palmer 0) Sports H 6 (Hardy 2, Carey 2, Bishop 2)

Tring D 3 (Barker 1, Wood 1, Bramwell 1) Quarrendon 7 (Saunders 3, Pierce 3, Roy 0)

Week 6

Div 2

Bucks Exiles C 7 (Perry, Hill, Saunders all 2) Haddenham E 3 (Gibson 0, Deaney 1, Marney 2) - played 7 March 2016

Longwick B 3 (Messenger 0, Walton 3, Finch 0) Bucks Exiles B 7 (Bradbury 2, Shapter 2, Srivastava 2)

Sports G 6 (Hansell 1, Edwards 1, Shaw 3) Rivets A 4 (Everest 2, Satyendran 2, Masters 0)

Bucks Exiles D 5 (Gillett 2, Payne 1, Brown 2) Brill 5 (Fitsell 3, Wallis 0, Nicholson 1)

Tring C 1 (Lyons 0, Phillips 0, W Claridge-Hansen 1) Sports F 9 (Tennison 2, Rutt 3, Veragoo 3)

Div 3

Rivets B 8 (Taylor 3, Boswell 2, Entecott 2) Risborough A 2 (Stevens 2, Baker 0, Franklin 0)

Quainton C 8 (Unwin 3, Williams 2, Speck 2) Elmhurst Exiles 2 (Marchant 1, Brewer 0, Walton 1)

Quarrendon 7 (Saunders 2, Ludlow 1, Pierce 3) Sports H 3 (Blind 2, Carey 0, Marlow 1)

Haddenham F 2 (Howard 2, Chapelle 0, Jones 0) Bucks Exiles E 8 (Whitehead 2, Barnacle 3, Hartnell 2)

 Risborough B 3 (Cockton 2, Tisbury 0, Biggs 0) Tring D 7 (Barker 2, Tipton 3, Wood 2) - played 30/3/2016

Week 7

Div 2

Brill 4 (Wallis 2, Nicholson 0, Fitsell 1) Tring C 6 (Lyons 2, Beck 3, Hopkins 1) - rearranged fixture at request of Tring C - played Monday 16th March

Rivets A 7 (Everest 2, Satyendran 3, Harling 1) Bucks Exiles C 3 (Hill 2, Perry 1, Spragg 0)

Sports F 8 (Rutt 3, Tennison 2, Veragoo 2) Longwick B 2 (Walton 2, Finch 0, Demagalski 0)

Bucks Exiles B 6 (Bradbury 1, Srivastava 2, Shapter 2) Sports G 4 (Hansell 0, Edwards 1, Shaw 3)

Haddenham E 3 (Gibson, Deaney, Marney all 1) Bucks Exiles D 7 (Brown 0, Payne 3, Gillett 3)

Div 3

Bucks Exiles E 9 (Barnacle, Whitehead, Sippitt all 3) Quainton C 1 (Williams, Unwin, Ginger all 0)

Elmhurst Exiles 0 (Cole, Brewer, Berendt all 0) Rivets B 10 (Taylor, Entecott, Boswell all 3)

Risborough A 2 (Franklin 0, Baker 1, Palmer 1) Quarrendon 8 (Bacon 1, Pierce 3, Saunders 3)

Tring D 9 (Barker 2, Holland 3, Tipton 3) Haddenham F 1 (Jones 0, Chapelle 0, Howard 1)

Sports H 8 (Blind 3, Marlow 2, Carey 2) Risborough B 2 (Simpson 2, Hayward 0, Tisbury 0)

Week 8

Div 2

Bucks Exiles C 6 (Perry 1, Hill 2, Saunders 2) Sports G 4 (Hansell 0, Shaw 3, Templeton 1)

Sports F 8 (Rutt 3, Sokoya 3, Tennison 2) Bucks Exiles B 2 (Bradbury 0, Shapter 1, Srivastava 0)

Longwick B 5 (Walton 2, Messenger 2, Demagalski 1) Brill 5 (Turton 3, Nicholson 1, Creanga 0)

Bucks Exiles D 3 (Brown 1, Gillett 0 plus 2) Rivets A 6 (Harling 1, Satyendran 2 plus 2) - both teams two players, match score best of nine.

Tring C 7 (Hopkins 3, Lyons 3 - two players) Haddenham E 3 (Deaney, Gibson, Marney all 0 plus 3)

 

Div 3

Battle of the two leading teams:-

Rivets B 7 (Taylor 3, Boswell 1, Entecott 2) Bucks Exiles E 3 (Whitehead 2, Barnacle 1, Sippitt 0)

Quainton C 3 (Unwin 1, Ginger 1 - two players) Tring D 7 (Barker 0, Bramwell 2, Tipton 2 plus 3)

Risborough B 3 (Simpson, Cockton, Tisbury all 1) Quarrendon 7 (Bacon 0, Saunders 3, Pierce 3)

Elmhurst Exiles 5 (Rolls 1, Marchant 2, Walton 2) Risborough A 5 (Stevens 3, Franklin 0, Palmer 1)

Haddenham F 4 (Jones 0, Chapelle 0, Howard 1 plus 3) Sports H 6 (Blind 3, Carey 2 - two players)

Week 9

Div 2

Sports G 8 (Shaw 3, Templeton 2, Edwards 2) Bucks Exiles D 2 (Payne 1, Gillett 1, Brown 0)

Brill 4 (Fitsell 2, Wallis 1, Nicholson 0) Sports F 6 (Tennison 2, Veragoo 1, Sokoya 3)

Haddenham E 6 (Gibson 1, Deaney 2, Green 2) Longwick B 4(Walton 3, Messenger 1, Demagalski 0)

Rivets A 5 (Everest 2, Harling 1, Satyendran 1) Tring C 5 (Claridge Hansen 3, Hopkins 2, Lyons 0)

Bucks Exiles B 8 (Bradbury 1, Srivastava 3, Shapter 3) Bucks Exiles C 2 (Hill 1, Perry 0, Spragg 1)

Div 3

Bucks Exiles E 5 (Uchuno 0, Barnacle 3, Heppenheimer 2) Elmhurst Exiles 5 (Marchant 1, Cole 2, Berendt 1)

Tring D 3 (Holland 0, Tipton 2 - two players) Rivets B 7 (Taylor 2, Boswell 1, Entecott 1 plus 3)

Sports H 5 (Blind 2, Marlow 0, Carey 0 plus 3) Quainton C 5 (Unwin 2, Ginger 2 - two players)

Quarrendon 7 (Ludlow 2, O'Callaghan 0, Pierce 2  plus 3) Haddenham F 3 (Howard 1, Chapelle 1 - two players)

Risborough A 7 (Franklin 1, Stevens 3, Palmer 2) Risborough B 3 (Simpson 2, Tisbury 1, Teesdale 0)

Mid Season

Week 10

Div 2

Sports G 6 (McCafferty 0, Edwards 2, Shaw 3) Tring C 4 (Lyons 1, Robinson 1, Beck 2)

Haddenham E 3 (Gibson 2, Deaney 0, Morney 0) Sports F 7 (Tennison 3, Sokoya 2, Veragoo 2)

Bucks Exiles C 6 (Hill 2, Saunders 1 plus 2 - two players) Bucks Exiles D 3 (Brown 0, Gillett 1 plus 2 - two players)

Rivets A 7 (Everest 2, Harling 3, Satyendran 1) Longwick B 3 (Walton 2, Messenger 1, Demagalski 0)

Bucks Exiles B 6 (Bradbury 2, Whitehead 0, Shapter 3) Brill 4 (Wallis 1, Nicholson 2, Creanga 1)

Div 3

Risborough A 7 (Franklin 0, Palmer 1, Stevens 2 plus 3) Bucks Exiles E 3 (Whitehead 2, Heppenheimer 1 - two players)

Quarrendon 7 (Saunders 3, Clark 0, Pierce 3) Quainton C 3 (Unwin 1, Speck 1, Ginger 1)

Risborough B 5 (Simpson 3, Tisbury 1, Teasdale 0) Haddenham F 5 (Chapelle 2, Terry 2, Howard 1)

Tring D 8 (Barker 2, Burbidge 2, Tipton 3) Elmhurst Exiles 2 (Walton 0, Brewer 0, Berendt 2)

Sports H 4 (Blind 1, Carey 0, Marlow 0 plus 3) Rivets B 6 (Entecott 3, Boswell 2 - two players)

Week 11

Div 2

Brill 8 (Turton 3, Nicholson 2, Wallis 2) Haddenham E 2 (Green 2, Marney 0, Deaney 0)

Longwick B 0 (Messenger, Demagalski, Finch all 0) Sports G 10 (Templeton, Shaw, Edwards all 3)

Tring C 5 (Lyons 1, Claridge-Hansen 1, Hopkins 2) Bucks Exiles C 5 (Saunders 3, Spragg 1, Hill 1) - played 10.3.16 - rearranged at request of Bucks team.

Bucks Exiles D 2 (Brown 0, Gillett 2 - two players) Bucks Exiles B 8 (Bradbury 1, Davies 1, Srivastava 2 plus 3)

Sports F 6 (Tennison 0, Sokoya 1, Veragoo 1 plus 3) Rivets A 4 (Everest 3, Harling 1 - two players)

Div 3

Bucks Exiles E 7 (Whitehead 2, Barnacle 2, Sippitt 2) Tring D 3 (Barker 0, Tipton 2, Holland 1)

Rivets B 5 (Boswell 2, Entecott 2 - two players) Quarrendon 5 (Pierce 1, Ludlow 0, Saunders 1 plus 3)

Quainton C 7 (Unwin 2, Williams 2, Speck 2) Risborough B 3 (Simpson 3, Tisbury 0, Biggs 0)

Elmhurst Exiles 0 (Marchant, Walton, Berendt - all 0) Sports H 10 (Marlow, Bishop, Hardy - all 3)

Haddenham F 8 (Howard 2, Chapelle 2, Jones 0 plus 3) Risborough A 2 (Palmer 1, Franklin 1 - two players)

 

Week 12

Div 2

Bucks Exiles D 3 (Brown 1, Gillett 2 - two players)v Tring C 7 (Lyons 2, Robinson 0, Hopkins 1 plus 3) - match postponed to allow Trophy fixture to be played.

Bucks Exiles C 10 (Spragg, Hill, Saunders all 3) Longwick B 0 (Finch, Messenger, Demagalski all 0)

Haddenham E 4 (Gibson 0, Deaney 1, Green 3) Bucks Exiles B 6 (Bradbury 1, Davies 2, Shapter 2)

Sports G 8 (Edwards 2, Shaw 3, McCafferty 2) Sports F 2 (Sokoya 2, Veragoo 0, Roy 0)

Rivets A 2 (Harling 1, Everest 1 - two players) Brill 8 (Turton 2, Wallis 2, Creanga 0 plus 3)

Div 3

 Quarrendon 8 (Pierce 3, Bacon 1, Saunders 3) Elmhurst Exiles 2 (Marchant 1, Brewer 0, Walton 1)

Tring D 10 (Barker, Tipton, Bramwell all 3) Risborough A 0 (Palmer, Franklin, Baker all 0)

Sports H 3 (Marlow 2, Hardy 1, Bishop 0) Bucks Exiles E 7 (Hartnell 3, Heppenheimer 1, Greenham 2)

Risborough B 0 (Simpson, Cockton, Teasdale all 0) Rivets B 10 (Taylor, Boswell, Entecott all 3)

Haddenham F 1 (Jones 0, Chapelle 1 - two players) Quainton C 9 (Unwin 2, Ginger 2, Speck 1 plus 3)

Week 13

Div 2

Brill 0 (Wallis, Nicholson both 0 - two players) Sports G 10 (Edwards, Shaw, Templeton all 2 plus 3)

Sports F 6 (Veragoo 1, Rutt 2, Roy 2) Bucks Exiles C 4 (Hill 1, Perry 2, Saunders 1)

Sports G grab top spot from their F team

 Haddenham E 1 (Gibson 0, Deaney 0, Green 1) Rivets A 9 (Harling 2, Everset 3, Satyendran 3)

Longwick B 7 (Walton 2, Messenger 1, Finch 0 plus 3) Bucks Exiles D 3 (Brown 1, Gillett 2 - two players) - rearranged at Longwick request, played 9 March

Div 3

Bucks Exiles E 7 (Whitehead 2, Barnacle 3, Heppenheimer 2) Quarrendon 3 ( Pierce 2, Baker 0, O'Callaghan 0)

Bucks win through in battle for runner up spot

Tring D 6 (Barker 1, Holland 1, Tipton 3) Sports H 4 (Blind 2, Hardy 2, Bishop 0)

Tring D mounting challenge from 4th place.

Elmhurst Exiles 1 (Rolls 0, Brewer 0, Cole 1) Risborough B 9 (Simpson 3, Cockton 3, Hayward 2)

Risborough A 1 (Franklin 0, Palmer 1, Baker 0) Quainton C 9 (Unwin 3, Williams 3, Speck 2)

Rivets B 10 (Taylor, Boswell, Entecott all 3) Haddenham F 0 (Chapelle, Howard, Terry all 0)

Rivets are invincible leaders

Week 14

Div 2

Bucks Exiles B 6 (Bradbury 1, Srivastava 2, Shapter 2) Tring C 4 (Lyons 2, Robinson 0, Claridge Hansen 2)

Bucks Exiles C 7 (Saunders 3, Hill 1, Spragg 2) Brill 3 (Creanga 0, Nicholson 1, Wallis 2)

Sports G 9 (Edwards 2, Shaw 3, Templeton 3) Haddenham E 1 (Gibson 1,  Deaney 0, Green 0)

Tring C 8 (Robinson 1, Lyons 3, Hopkins 3) Longwick B 2 ( Messenger 1, Finch 1, Demagalski 0)

Bucks Exiles D 1 (Brown 0, Gillett 1 - two players) Sports F 9 (Roy 1, Veragoo 2, Sokoya 2 plus 3)

Sports F and Sports G battle it out for the title.

Div 3

Quainton C 2 (Unwin 1, Williams 1, Speck 0) Rivets B 8 (Taylor 2, Entecott 3, Boswell 2)

Sports H 9 (Blind 3, Bishop 2, Hardy 3) Risborough A 1 (Baker 0, Franklin 0, Palmer 1)

Risborough B 0 (Hayward, Tisbury, Biggs all 0) Bucks Exiles  E 10 (Barnacle, Heppenheimer, Sippitt all 3)

Quarrendon 2 (Pierce 2, Roy 0, Bacon 0) Tring D 8 (Barker 2, Tipton 3, Wood 2)

Haddenham F 4 (Jones 0, Howard 1, Chapelle 3) Elmhurst Exiles 6 (Cole 2, Marchant 2, Berendt 1)

Rivets march on to Div 2 but Taylor loses 100% to Unwin

Week 15

Div 2

 Brill 9 (Fitsell 2, Turton 2, Nicholson 1 plus 3) Bucks Exiles D 1 (Brown 0, Gillett 1 - two players)

Rivets A 0 (Harling, Everest, Masters all 0) Sports G 10 (McCafferty, Shaw, Edwards all 3)

Sports G run of hot form continues.

Haddenham E 7 (Deaney 3, Gibson 0, Green 3) Bucks Exiles C 3 (Hill, Perry, Spragg all 1)

Bucks Exiles B 10 (Shapter, Bradbury, Srivastava all 3) Longwick B 0 (Messenger, Finch, Demagalski all 0)

Sports F 6 (Sokoya 2, Veragoo 1, Roy 2) Tring C 4 (Lyons 1, Hopkins 3, Robinson 0)

Div 3

Bucks Exiles E 9 (Whitehead 3, Barnacle 2, Greenham 3) Haddenham F 1 (Chapelle 0, Terry 0, Howard 1)

Risborough A 0 (Baker, Franklin all 0 - two players) Rivets B 10 (Taylor, Boswell, Entecott all 2 plus 3)

Sports H 3 (Blind 2, Marlow 1, Bishop 0) Quarrendon 7 (Ludlow 1, Pierce 3, Saunders 2)

Elmhurst Exiles 0 (Walton, Brewer, Rolls all 0) Quainton C 10(Williams, Ginger, Unwin all 3)

Tring D 6 (Barker, Burbidge, Holland all 2) Risborough B 4 (Simpson 2, Hayward 1, Tisbury 0)

Week 16

Div 2

Sports G 7 (Templeton 2, Shaw 2, Edwards 3) Bucks Exiles B 3 (Bradbury 2, Davies 0, Srivastava 0)

Sports G head for title but Sports F are hanging on, just.

Bucks Exiles C 5 (Saunders 2, Hill 2, Spragg 0) Rivets A 5 (Harling 1, Everest 3, Satyendran 1)

Tring C 10 (Lyons, Claridge-Hansen, Hopkins all 3) Brill 0 (Wallis, Nicholson, Creanga all 0)

Longwick B 4 (Walton 3, Finch 0, Messenger 0) Sports F 6 (Roy, Tennison, Veragoo all 2)

Bucks Exiles D 3 (Brown 0, Gillett 1 plus 2 - two players) Haddenham E 6 (Gibson 2, Deaney 1 plus 2 - two players)

Div 3

Quainton C 3 (Williams 2. Ginger 1 - two players) Bucks Exiles E 7 (Barnacle 1, Greenham 1, Heppenheimer 1 plus 3)

Quarrendon 10 Risborough A 0 (conceded)

Rivets B 9 (Entecott 2, Taylor 2, Boswell 1 plus 3) Elmhurst Exiles 1 (Marchant 0, Berendt 1 - two players)

Risborough B 4 (Cockton 1, Simpson 3, Hayward 0) Sports H 6 (Blind 2, Marlow 2, Hardy 1)

Haddenham F 1 (Jones 0, Howard 1, Chapelle 0) Tring D 9 (Barker 2, Bramwell 3, Tipton 3)

Rivets B (Taylor, Entecott, Boswell) clinch Div Three title.

Bucks E close to runner up place with two games to go but a major slip up could still let in Quarrendon or Tring.

 Week 17

Div 2

Brill 5 (Wallis 2, Nicholson 2, Creanga 0) Longwick B 5 (Walton 3, Messenger 1, Finch 1)

Bucks Exiles B 7 (Bradbury 2, Srivastava 3, Shapter 1) Sports F 3 (Veragoo 0, Roy 2, Sokoya 1)

Rivets A 7 (Harling 1, Everest 1, Satendran 1 plus 3) Bucks D 3 (Brown 0, Gillett 3 - two players)

Sports G 8 (McCafferty 1, Shaw 2, Edwards 2 plus 3) Bucks Exiles C 2 (Hill 1, Perry 1 - two players)

Haddenham E 5 (Deaney 2, Gibson 1, Green 2) Tring C 5 (Hopkins 2, Barker 0, Tipton 2)

Bucks B's defeat of Sports F confirms Sports G as DIVISION TWO CHAMPIONS and leaves the Bucks team still with a faint chance of runner up position.

Good to see Longwick's Patrick Walton returning to the action with his former winning ways.

Div 3

Tring D 7 (Barker 2, Wood 2, Tipton 3) Quainton C 3 (Williams 2, Ginger 0, Speck 0) - rearranged for March 24th

Bucks Exiles E 1 (Whitehead 0, Barnacle 1, Greenham 0) Rivets B 9 (Taylor 3, Boswell 2, Entecott 3)

Risborough A 3 (Palmer 2, Baker 1, Franklin 0) Elmhurst Exiles 7 (Brewer 1, Cole 2, Berendt 3)

Sports H 6 (Hardy 2, Marlow 3, Bishop 1) Haddenham F 4 (Jones 0, Chapelle 1, Howard 2)

Quarrendon 2 (O'Callaghan 1, Bacon 1 - two players) Simpson 2, Cockton 2, Tisbury 0 plus 3)

DIVISION THREE CHAMPIONS Rivets B dent Bucks E ambitions while Quarrendon drop out of race for runner up leaving Tring D with a clear chance.

Will Tring take advantage?

Week 18 (FINAL WEEK)

Div 2

Bucks Exiles C 6 (Perry, Saunders, Hill all 2) Bucks Exiles B 4 (Bradbury 0, Shapter 2, Srivastava 1)

Bucks Exiles D 4 (Brown 0, Gillett 1 plus 2 - two players) Sports G 5 (Edwards 1, Shaw 2 plus 2 - two players)

Tring C 8 (Claridge-Hansen 2, Lyons 1, Tipton 1 plus 3) Rivets A 2 (Harling 0, Everest 2 - two players)

 Sports F 6 (Tennison 3, Roy 2, Bishop 0) Brill 4 (Wallis 1 Nicholson 2, Creanga 1)

Longwick B 4 (Walton 3, Messenger 1, Finch 0) Haddenham E 6 (Deaney 2, Gobson 1, Green 2)

Congratulations to Champions Sports G. Sports F clinch runner up spot. Alan Shaw finishes the season as the top regular player in the averages just ahead of Matthew Rutt.

Div 3

Elmhurst Exiles 1 (Dave Brewer 0, Ken Walton 1, Adam Cole 0) Bucks Exiles E 9 (Sippitt 3, Heppenheimer 2, Uchuno 3)

Quainton C 7 (Williams 3, Speck 1, Ginger 3) Sports H 3 (Carey 1, Hardy 1, Bishop 0)

Rivets B 6 (Taylor 3, Entecott 1, Boswell 1) Tring D 4 (Barker 1, Bramwell 1, Tipton 2) 

Risborough B 9 (Simpson 3, Cockton 3, Hayward 2) Risborough A 1 (Palmer 0, Franklin 1, Baker 0)

Haddenham F 1 (Jones 0, Howard 1, Chapelle 0) Quarrendon 9 (Saunders 3, Pierce 3, Ludlow 2)

Congratulations to runaway Champions Rivets B and to runners up Bucks Exiles E. Tring D and Quarrendon are fighting it out for third place. Martin Taylor heads the averages with Dave Stevens narrowly second. 

Unbeaten players

Div 2 - Turton.

 

Reserve appearances

Div 2 players in Div 1

Frank Beck - Tring B (thrice)

Colin Deaney - Haddenham D (twice)

Derek Marney - Haddenham C

Dave Shapter - Bucks Exiles A

Alan Shaw - Sports E

Div 3 players in Div 2

David Barnacle - Bucks Exiles B, Bucks Exiles C

Phil Blind - Sports G (twice)

Brian Whitehead - Bucks Exiles B

Steve Tipton - Tring C (twice)

Gabriel Barker - Tring C

 

  

Week Fixture
  DIVISION TWO
1 BRILL TABLE TENNIS   CLUB V BUCKS CC EXILES B
1 LONGWICK TTC B V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
1 BUCKS CC EXILES D V   BUCKS CC EXILES C
1 TRING TTC C V   AYLESBURY SPORTS G
1 AYLESBURY SPORTS F   V HADDENHAM TTC E
2 BUCKS CC EXILES C V   TRING TTC C
2 AYLESBURY SPORTS G   V LONGWICK TTC B
2 HADDENHAM TTC E V   BRILL TABLE TENNIS CLUB
2 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V AYLESBURY SPORTS F
2 BUCKS CC EXILES B V   BUCKS CC EXILES D
3 BRILL TABLE TENNIS   CLUB V RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
3 LONGWICK TTC B V   BUCKS CC EXILES C
3 TRING TTC C V BUCKS   CC EXILES D
3 BUCKS CC EXILES B V   HADDENHAM TTC E
3 AYLESBURY SPORTS F   V AYLESBURY SPORTS G
4 BUCKS CC EXILES C V   AYLESBURY SPORTS F
4 AYLESBURY SPORTS G   V BRILL TABLE TENNIS CLUB
4 BUCKS CC EXILES D V   LONGWICK TTC B
4 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V HADDENHAM TTC E
4 TRING TTC C V BUCKS   CC EXILES B
5 BRILL TABLE TENNIS   CLUB V BUCKS CC EXILES C
5 HADDENHAM TTC E V   AYLESBURY SPORTS G
5 LONGWICK TTC B V   TRING TTC C
5 BUCKS CC EXILES B V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
5 AYLESBURY SPORTS F   V BUCKS CC EXILES D
6 BUCKS   CC EXILES C V HADDENHAM TTC E
6 AYLESBURY SPORTS G   V RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
6 LONGWICK TTC B V   BUCKS CC EXILES B
6 BUCKS CC EXILES D V   BRILL TABLE TENNIS CLUB
6 TRING TTC C V   AYLESBURY SPORTS F
7 BRILL TABLE TENNIS   CLUB V TRING TTC C
7 HADDENHAM TTC E V   BUCKS CC EXILES D
7 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V BUCKS CC EXILES C
7 BUCKS CC EXILES B V   AYLESBURY SPORTS G
7 AYLESBURY SPORTS F   V LONGWICK TTC B
8 BUCKS CC EXILES C V   AYLESBURY SPORTS G
8 LONGWICK TTC B V   BRILL TABLE TENNIS CLUB
8 BUCKS CC EXILES D V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
8 TRING TTC C V   HADDENHAM TTC E
8 AYLESBURY SPORTS F   V BUCKS CC EXILES B
9 BRILL TABLE TENNIS   CLUB V AYLESBURY SPORTS F
9 AYLESBURY SPORTS G   V BUCKS CC EXILES D
9 HADDENHAM TTC E V   LONGWICK TTC B
9 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V TRING TTC C
9 BUCKS CC EXILES B V   BUCKS CC EXILES C
10 BUCKS CC EXILES C V   BUCKS CC EXILES D
10 AYLESBURY SPORTS G   V TRING TTC C
10 HADDENHAM TTC E V   AYLESBURY SPORTS F
10 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V LONGWICK TTC B
10 BUCKS CC EXILES B V   BRILL TABLE TENNIS CLUB
11 BRILL   TABLE TENNIS CLUB V HADDENHAM TTC E
11 LONGWICK TTC B V   AYLESBURY SPORTS G
11 BUCKS CC EXILES D V   BUCKS CC EXILES B
11 TRING TTC C V BUCKS   CC EXILES C
11 AYLESBURY SPORTS F   V RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
12 BUCKS   CC EXILES C V LONGWICK TTC B
12 AYLESBURY SPORTS G   V AYLESBURY SPORTS F
12 HADDENHAM TTC E V   BUCKS CC EXILES B
12 BUCKS CC EXILES D V   TRING TTC C
12 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V BRILL TABLE TENNIS CLUB
13 BRILL   TABLE TENNIS CLUB V AYLESBURY SPORTS G
13 HADDENHAM TTC E V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
13 LONGWICK TTC B V   BUCKS CC EXILES D
13 BUCKS CC EXILES B V   TRING TTC C
13 AYLESBURY SPORTS F   V BUCKS CC EXILES C
14 BUCKS CC EXILES C V   BRILL TABLE TENNIS CLUB
14 AYLESBURY SPORTS G   V HADDENHAM TTC E
14 BUCKS CC EXILES D V   AYLESBURY SPORTS F
14 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V BUCKS CC EXILES B
14 TRING TTC C V   LONGWICK TTC B
15 BRILL TABLE TENNIS   CLUB V BUCKS CC EXILES D
15 HADDENHAM TTC E V   BUCKS CC EXILES C
15 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V AYLESBURY SPORTS G
15 BUCKS CC EXILES B V   LONGWICK TTC B
15 AYLESBURY SPORTS F   V TRING TTC C
16 BUCKS   CC EXILES C V RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
16 AYLESBURY SPORTS G   V BUCKS CC EXILES B
16 LONGWICK TTC B V   AYLESBURY SPORTS F
16 BUCKS CC EXILES D V   HADDENHAM TTC E
16 TRING TTC C V BRILL   TABLE TENNIS CLUB
17 BRILL TABLE TENNIS   CLUB V LONGWICK TTC B
17 AYLESBURY SPORTS G   V BUCKS CC EXILES C
17 HADDENHAM TTC E V   TRING TTC C
17 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB A V BUCKS CC EXILES D
17 BUCKS CC EXILES B V   AYLESBURY SPORTS F
18 BUCKS   CC EXILES C V BUCKS CC EXILES B
18 LONGWICK TTC B V   HADDENHAM TTC E
18 BUCKS CC EXILES D V   AYLESBURY SPORTS G
18 TRING TTC C V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB A
18 AYLESBURY   SPORTS F V BRILL TABLE TENNIS CLUB
   
   
   
  DIVISION THREE
1 BUCKS CC EXILES E V   RISBOROUGH TTC A
1 ELMHURST EXILES V   TRING TTC D
1 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB B V AYLESBURY SPORTS H
1 QUAINTON TTC C V   QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC
1 HADDENHAM TTC F V   RISBOROUGH TTC B
2 RISBOROUGH TTC A V   HADDENHAM TTC F
2 RISBOROUGH TTC B V   QUAINTON TTC C
2 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
2 AYLESBURY SPORTS H   V ELMHURST EXILES
2 TRING TTC D V BUCKS   CC EXILES E
3 BUCKS CC EXILES E V   AYLESBURY SPORTS H
3 RISBOROUGH TTC A V   TRING TTC D
3 ELMHURST EXILES V   QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC
3 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB B V RISBOROUGH TTC B
3 QUAINTON TTC C V   HADDENHAM TTC F
4 QUAINTON TTC C V   RISBOROUGH TTC A
4 RISBOROUGH TTC B V   ELMHURST EXILES
4 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V BUCKS CC EXILES E
4 HADDENHAM TTC F V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
4 AYLESBURY SPORTS H   V TRING TTC D
5 BUCKS CC EXILES E V   RISBOROUGH TTC B
5 RISBOROUGH TTC A V   AYLESBURY SPORTS H
5 ELMHURST EXILES V   HADDENHAM TTC F
5 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB B V QUAINTON TTC C
5 TRING TTC D V   QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC
6 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB B V RISBOROUGH TTC A
6 QUAINTON TTC C V   ELMHURST EXILES
6 RISBOROUGH TTC B V   TRING TTC D - postponed with due notice
6 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V AYLESBURY SPORTS H
6 HADDENHAM TTC F V   BUCKS CC EXILES E
7 BUCKS CC EXILES E V   QUAINTON TTC C
7 RISBOROUGH TTC A V   QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC
7 ELMHURST EXILES V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
7 AYLESBURY SPORTS H   V RISBOROUGH TTC B
7 TRING TTC D V   HADDENHAM TTC F
8 ELMHURST EXILES V   RISBOROUGH TTC A
8 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB B V BUCKS CC EXILES E
8 QUAINTON TTC C V   TRING TTC D
8 RISBOROUGH TTC B V   QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC
8 HADDENHAM TTC F V   AYLESBURY SPORTS H
9 BUCKS CC EXILES E V   ELMHURST EXILES
9 RISBOROUGH TTC A V   RISBOROUGH TTC B
9 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V HADDENHAM TTC F
9 AYLESBURY SPORTS H   V QUAINTON TTC C
9 TRING TTC D V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
10 RISBOROUGH TTC A V   BUCKS CC EXILES E
10 RISBOROUGH TTC B V   HADDENHAM TTC F
10 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V QUAINTON TTC C
10 AYLESBURY SPORTS H   V RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
10 TRING TTC D V   ELMHURST EXILES
11 BUCKS   CC EXILES E V TRING TTC D
11 ELMHURST EXILES V   AYLESBURY SPORTS H
11 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB B V QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC
11 QUAINTON TTC C V   RISBOROUGH TTC B
11 HADDENHAM TTC F V   RISBOROUGH TTC A
12 RISBOROUGH   TTC B V RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
12 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V ELMHURST EXILES
12 HADDENHAM TTC F V   QUAINTON TTC C
12 AYLESBURY SPORTS H   V BUCKS CC EXILES E
12 TRING TTC D V   RISBOROUGH TTC A
13 BUCKS CC EXILES E V   QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC
13 RISBOROUGH TTC A V   QUAINTON TTC C
13 ELMHURST EXILES V   RISBOROUGH TTC B
13 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB B V HADDENHAM TTC F
13 TRING TTC D V   AYLESBURY SPORTS H
14 QUAINTON TTC C V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
14 RISBOROUGH TTC B V   BUCKS CC EXILES E
14 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V TRING TTC D
14 HADDENHAM TTC F V   ELMHURST EXILES
14 AYLESBURY SPORTS H   V RISBOROUGH TTC A
15 BUCKS CC EXILES E V   HADDENHAM TTC F
15 RISBOROUGH TTC A V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
15 ELMHURST EXILES V   QUAINTON TTC C
15 AYLESBURY SPORTS H   V QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC
15 TRING TTC D V   RISBOROUGH TTC B
16 RIVETS   SPORTS AND SOCIAL CLUB B V ELMHURST EXILES
16 QUAINTON TTC C V   BUCKS CC EXILES E
16 RISBOROUGH TTC B V   AYLESBURY SPORTS H
16 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V RISBOROUGH TTC A
16 HADDENHAM TTC F V   TRING TTC D
17 BUCKS CC EXILES E V   RIVETS SPORTS AND SOCIAL CLUB B
17 RISBOROUGH TTC A V   ELMHURST EXILES
17 QUARRENDON AND   MEADOWCROFT TTC V RISBOROUGH TTC B
17 AYLESBURY SPORTS H   V HADDENHAM TTC F
17 TRING TTC D V   QUAINTON TTC C
18 ELMHURST   EXILES V BUCKS CC EXILES E
18 RIVETS SPORTS AND   SOCIAL CLUB B V TRING TTC D
18 QUAINTON TTC C V   AYLESBURY SPORTS H
18 RISBOROUGH TTC B V   RISBOROUGH TTC A
18 HADDENHAM   TTC F V QUARRENDON AND MEADOWCROFT TTC