Match Results - League: Divisions Two and Three - Season 2010- 2011

League Provisional Results

Divs 2 and 3

Results will only be finalised once players’ ETTA Memberships are confirmed.

 

Week One

Div 2

Rivets 9 (Everest, Creser) Sports F 1

Sports E 4 Risborough A 6 (Axford)

Tring C 7 (Richardson, A Taylor) Bucks CC F 3

Bucks CC E 3 Tring D 7 (M Luscombe)

Div 3

Risborough B 9 (Stevens, Fraser) Sports G 1

Haddenham E 3 Tring E 7 (Tipton)

Bucks CC G 3 Brill 7 (Fitsell)

Elmhurst A 2 Quainton C 8 (M Ginger, Unwin)

 Tring F 2 Elmhurst Juniors 8 (Shackleton)

Week Two

Div 2

Tring D 7 (M Luscombe) Sports E 3

Bucks CC F 4 Rivets 6 (Everest)

Risborough A 5 (Axford) Tring B 5

Sports F 6 (Blind, Marlow) Bucks CC E 4

Div 3

Tring E 9 (Hurkett, Lark) Risborough B 1

Sports G 4 Elmhurst A 6 (Howard)

Quainton C 2 Bucks CC G 8 (V Davies)

Elmhurst Juniors 7 (W Shackleton) Haddenham E (two players) 3

Brill 10 (walkover) Tring F 0

 Week Three

Div 2

Tring C 6 (Richardson) Tring B 4

Bucks CC E 7 (R Perry, Gillett) Bucks CC F 3

Risborough A 6 Tring D 4 (M Luscombe)

Sports E 5 (Westbury) Sports F 5

Div 3

Bucks CC G 8 (B Whitehead, V Davies) Sports G 2

Tring E v Elmhurst Juniors - match abandoned

replayed Tring E 9 (Balin, Hurkett) Elmhurst Juniors 1

Elmhurst A 1 Risborough B 9 (Fraser, Stevens) 

Haddenham E 1 Brill 9 (Fitsell, Donleavy)

Tring F 0 Quainton C 10 (walkover)

Week Four

Div Two

Tring C 7 (Richardson) Risborough A 3

Bucks CC F 9 (Hartnell, P Eggleton) Sports E 1

Sports F 4 Tring D 6 (M Luscombe)

Tring B 2 Rivets 8 (Everest, Creser)

Div Three

Brill 9 (Donleavy, Wallis) Elmhurst Juniors 1

Sports G 6 (Sokoya) Tring F 4

Risborough B 4 (Stevens) Bucks CC G 6

Elmhurst A 1 Tring E 9 (Balan, Hurkett) 

Quainton C 10 (walkover) Haddenham 0

Week Five

Division Two

Rivets 1 Tring C 9 (Balan, Taylor)

Tring D 9 (M Luscombe, Chapman) Bucks CC F 1

Risborough A 3 (Axford) Sports F 7

Bucks CC E 5 Tring B 5 (Shelton)

Division Three

Bucks CC G 9 (V Davies, Greenham) Elmhurst A 1 

Haddenham E 4 Sports G 6 (Sokoya)

Tring F 4 (C Elliott 3) Risborough B 6

Tring E 3 Brill 7 (Fitsell)

Elmhurst Juniors 4 (B Elliott) Quainton C 6

Week Six

 Div 2

Tring C 5 (Richardson) Bucks CC E 5

Rivets 4 Risborough A 6 (Axford)

Tring B 7 (Mosley) Sports E 3

Bucks CC F 1 Sports F 9 (Blind, Hardy)

Div 3 

Bucks CC G 5 (V Davies) Tring E 5

Risborough B 4 (Stevens) Haddenham E 6

Elmhurst A 6 Tring F 4

Sports G 7 Elmhurst Juniors 3 (Shackleton)

Quainton C 2 Brill 8 (Fitsell)

Week 7

Div Two

Bucks CC E 4 Rivets 6 (Harling)

Tring D 5 (M Luscombe) Tring B 5

Sports E 5 (Westbury) Tring C 5

Risborough A 7 (Spragg) Bucks CC F 3

Div Three

Brill 6 Sports G 4 (Sokoya)

Tring F 5 Bucks CC G 5 (B Whitehead)

Haddenham E 7 (Furness) Elmhurst A 3

Elmhurst Juniors 5 Risborough B 5 (Stevens)

Tring E 6 (Balan)  Quainton C 4

Week 8

Div Two

Tring B 10 (Hopkins, Mosley, Shelton) Sports F 0

Rivets 10 (walkover) Sports E 0

Tring C 6 Tring D 4 (M Luscombe)

Bucks CC E 5 Risborough A 5 (Axford)

Div Three

Elmhurst A 7 (Lock) Elmhurst Juniors 3

Risborough B 3 Brill 7 (Fitsell, Donleavy)

Sports G 2 Quainton C 8 (A Ginger, M Ginger)

Bucks CC G 10 (walkover) Haddenham E 0

Tring F 2 Tring E 8 (Balan)

Week 9

Div Two

Sports E 5 (Westbury) Bucks CC E 5

Tring D 7 (M Luscombe) Rivets 3

Bucks CC F 3 Tring B 7 (Shelton)

Sports F 2 Tring C 8 (Richardson)

Div Three

Tring E 8 (Balan) Sports G 2

Brill 10 (Fitsell, Wallis, Donlevy) Elmhurst A 0

Elmhurst Juniors 0 Bucks CC G 10 (J Perry, V Davies, B Whitehead)

Quainton C 6 Risborough B 4 (Stevens)

Haddenham E 8 (Furness) Tring F 2

Week 10

Div Two

Risborough A 6 (Axford) Sports E 4 

Tring D 6 (M Luscombe) Bucks CC E 4

Bucks CC F 4 Tring C 6 (Richardson)

Sports F 2 Rivets 8 (Harling, Creser)

Div Three

Brill 5 (Fitsell) Bucks CC G 5

Quainton C 7 (A Ginger, M Ginger) Elmhurst A 3

Sports G 4 Risborough B 6(Stevens)

Elmhurst Juniors 7 (Shackleton) Tring F 3

Tring E 10 walkover Haddenham E 0

Week 11

Div 2

Tring B 6 (Shelton) Risborough A 4

Rivets 4 Bucks CC F 6 (G Saunders)

Bucks CC E 5 (Gillett) Sports F 5

Sports E 1 Tring D 9 (M Luscombe, R Luscombe)

Div 3

Bucks CC G 7 (V Davies) Quainton C 3

Elmhurst A 4 Sports G 6 (Sokoya)

Risborough B 4 (Stevens) Tring E 6

Tring F 2 Brill 8 (Fitsell)

Haddenham E 4 (Furness) Elmhurst Juniors 6

Week 12

Div Two

Bucks CC F 3 Bucks CC E 7 (R Perry)

Sports F 4 Sports E 6 (Westbury)

Tring B 8 (Shelton) Tring C 2

Tring D 8 (M Luscombe) Risborough A 2 (2 players)

Div Three

Sports G 6 (Sokoya) Bucks CC G 4

Elmhurst Juniors 3 Tring E 7 (Hurkett, Balan) (2 players)

Risborough B 8 (Stevens, B Palmer) Elmhurst A 2

Quainton C 10 (walkover) Tring F 0

Brill 10 (walkover) Haddenham E 0

Week 13

Div Two

Rivets 3 Tring B 7 (G Whitehead)

Risborough A 0 Tring C walkover 10 (unable to raise team)

Sports E 6 (Westbury) Bucks CC F 4

Tring D 9 (M Luscombe, Chapman) Sports F 1

Div Three

Elmhurst Juniors 3 Brill 7 (Wallis)

Bucks CC G 10 (B Whitehead, Greenham, V Davies) Risborough B 0

Tring E 9 (Balan, Lark, Hurkett) Elmhurst A 1

Haddenham E 2 Quainton 8 (A Ginger, Unwin)

Tring F 9 (C Elliott, Darraugh) Sports G 1 (2 players)

Week 14

Div Two

Sports F 2 Risborough A 8 (Axford, Spragg)

Tring C 6 Rivets 4 (Everest) (2 players)

Tring B 5 Bucks CC E 5 (Gillett)

Bucks CC F 2 Tring D 8 (M Luscombe, R Luscombe)

Div Three

Elmhurst A 0 (2 players) Bucks CC G 10 (J Perry, Greenham, V Davies)

Risborough B 10 walkover Tring F 0 (unable to raise team)

Sports G 5 Haddenham E 5 (Furness)

Quainton C 8 (Unwin) Elmhurst Juniors 2 (one player)

Brill 6 (Fitsell) Tring E 4

Week 15

Div Two

Bucks CC E 6 Tring C 4 (Richardson)

Risborough A 5 (Axford) Rivets 5

Sports F 2 Bucks CC F 8 (V Davies)

Sports E 1 Tring B 9 (G Whitehead, Mosley)

Div Three

Elmhurst Juniors 2 Sports G 8 (Sokoya)

Brill 7 (Fitsell) Quainton C 3

Haddenham E v Risborough B - result awaited

Tring E 6 (Balan) Bucks CC G 4

Tring F 3 Elmhurst A 7 (Lock)

Week 16

Div 2

Tring C 7 (Richardson) Sports E 3

Rivets 9 (Harling, Creser) Bucks CC E 1

Ting B 4 Tring D 6 (M Luscombe)

Bucks CC F 3 Risborough A 7 (Axford)

Div 3

Sports G 3 Brill 7 (Wallis)

Risborough B 9 (Stevens, Fraser) Elmhurst Juniors 1

Bucks CC G 6 (B Whitehead) (2 players) Tring F 4

Quainton C 5 Tring E 5 (Balan)

Elmhurst A 6 Haddenham E 4 (Furness)

Week 17

Div Two

 Tring D 5 (M Luscombe) Tring C 5

Sports F 0 Tring B 10 (Mosley, G Whitehead, Shelton)

Sports E 3 (Westbury) Rivets 7

Risborough A 1 Bucks CC E 9 (R Perry, Demagalski)

Div Three

 Brill 7 (Fitsell) Risborough B 3

Quainton C 8 (A Ginger, M Ginger) Sports G 2

Haddenham E 1 Bucks CC G 9 (B Whitehead, V Davies)

Elmhurst Juniors 5 (Shackleton) Elmhurst A 5

Tring E 9 (Balan, Lark) Tring F 1

Week 18

Div Two

Bucks CC E 7 Sports E 3 (Westbury)

Rivets 1 Tring D 9 (M Luscombe, R Luscombe)

Tring B 10 ( G Whitehead, Mosley, Shelton) Bucks CC F 0

 Tring C 9 (Balan, Richardson) Sports F 1

Div Three

Tring F 0 Haddenham E 10 (conceded by Tring)

Bucks CC G 6 (V Davies) Elmhurst Juniors 4 (2 players)

Elmhurst A 0 Brill 10 (walkover) (Elmhurst unable to raise team)

Risborough B 5 Quainton C 5 (Unwin)

Sports G 2 Tring E 8 (Hurkett, Balan)