2011 - 2012 League Results in Divisions 2 and 3

Important Note - Risborough's home venue is the Methodist Church, Wycombe Road, Princes Risborough HP27 0DH and not St Mary's Church Hall as shown in the Handbook.

Week One

Div 2

Brill A 2 Bucks A 8 (Rickard)

Bucks B 3 Bucks E 7 (V Davies)

Bucks C 7 (Gillett) Bucks D 3

Rivets A 4 Rivets B 6

Sports F 5 Risborough A 5 (Axford)

Div 3

Bucks F 4 Brill B 6 (Hawes)

Haddenham E 5 (Deaney) Quainton C 5

 Risborough B 9 (Fraser, Palmer) Sports H 1

Risborough C 5 (Simpson) Elmhurst 5

Tring E 4 (Tipton) Sports G 6

Week Two

 Div 2

Bucks A 8 (Shapter) Bucks C 2 (2 players)

Bucks D 4 (Hurkett) Rivets A 6

Bucks E 6 (V Davies) Sports F 4

Risboro A 7 (Axford) Brill A 3

Rivets B 8 (M Taylor, Bevan) Bucks B 2

Div 3

Brill B 5 Risborough B 5 (Stevens)

Elmhurst 9 (Gerrans, Marchant) Bucks F 1

Quainton C 3 (Matt Ginger) Tring E 7

Sports G 7 (Blind) Risborough C 3

Sports H 5 (Howard) Haddenham E 5

Week Three

Div 2

Bucks B 8 (Hill) Bucks D 2

Bucks C 6 (Gillett) Brill A 4

Risborough A 9 (Axford, Spragg) Bucks E 1

Rivets A 2 Bucks A 8 (D Bradbury)

Sports F 6 (J Willcocks) Rivets B 4

Div 3

Brill B 7 (Hawes, Moore) Elmhurst 3

Bucks F 2  Sports G 8 - no player details received

Haddenham E 1 Risborough B 9 (Stevens, Fraser)

Risborough C 5 Quainton C 5 (Unwin)

Tring E 8 (Tipton) Sports H 2

Week Four

Div 2

Bucks A 9 (Rickard, Shapter) Bucks B 1

Bucks D 3 Sports F 7 (Sokoya, J Willcocks)

Bucks C 3 Risborough A 7 (Axford)

Brill A 6 Rivets A 4 (2 players)

Rivets B 7 (2 players) (Taylor, Bevan) Bucks E 3

Div 3

Haddenham E 4 (Furness) Brill B 6

Quainton C 7 (Unwin) Bucks F 3

Risborough B 2 Tring E 8 (Tipton, McCormack)

Sports G 9 (Marlow, Hardy) Elmhurst 1

Sports H 3 Risborough C 8 (Simpson)

Week 5

Div 2

Bucks B 8 (R Perry, Hill) Brill A 2 (2 players)

Bucks E 4 (V Davies) Bucks D 6

Risborough A 7 (Axford) Rivets B 3

Rivets A 6 (Everest) Bucks C 4

Sports F 2 Bucks A 8 (D Bradbury)

 Div 3

Brill B 4 Sports G 6 (Blind)

Bucks F 9 (Vizard, S Brewer) Sports H 1

Elmhurst 6 Quainton C 4

Risborough C 3 Risborough B 7 (Stevens)

Tring E 10 Haddenham E 0- conceded by Haddenham - unable to raise team

Week 6

Div 2

Brill A 4 (Fitsell) Sports F 6

Bucks A 8 (Rickard) Bucks F 2

Bucks C 3 (2 players) Bucks B 7 (R Perry)

Bucks D 3 Rivets B 7 (Taylor, Bevan)

Rivets A 2 Risborough A 8 (Axford, Spragg)

Div 3

Haddenham E 7 (Beaney) Risborough C 3

Quainton C 6 (A Ginger) Sports G 4

Risborough B 9 (Fraser, Stevens) Bucks F 1

Sports H 4 Elmhurst 6 (Gerrans)

Tring E 8 (Tipton) Brill B 2

Week 7

Div 2

Bucks B 4 (Hill) Rivets A 6

Bucks E 4 Brill A 6 (Fitsell)

Risborough A 7 (Axford) Bucks D 3

Rivets B 1 Bucks A 9 (Rycraft, D Bradbury)

Sports F 6 (Sokoya, J Willcocks) Bucks C 4

 Div 3

Brill B 4 Quainton C 6 (A Ginger)

Bucks F 8 (Vizard) Haddenham E 2 (2 players)

Elmhurst 5 Risborough B 5 (Stevens)

Risborough C 0 Tring E 10 (Tipton, McCormack, Lake)

Sports G 7 (Marlow) Sports H 3

Week 8

Div 2

Brill A 5 Rivets B 5

Bucks A 8 (Rickard) Bucks D 2

Bucks CC B 3 Risborough A 7 (Axford)

Bucks E 7 (M Bradbury) Bucks C 3

Rivets A 3 Sports F 7 (J Willcocks)

Div 3

Haddenham E 2 Elmhurst 8 (Gerrans, T Brown)

Risborough B 4 (Stevens) Sports G 6

Risborough C 6 Brill B 4 (Turton)

Sports H 3 Quainton C 7 (P Ginger)

Tring E v Bucks F - Bucks team unable to find venue - fixture forfeited 10 - 0

Week 9

Div 2

Bucks D 4 (Hurkett) Brill A 6

Bucks E 8 (M Bradbury) Rivets A 2

Risborough A 4 (Axford) Bucks A 6

Rivets B 9 (Taylor, Bevan) Bucks C 1

Sports F 6 Bucks B 4

Div 3

Brill B 10 (walkover) Sports H 0

Bucks F 2 Risborough C 8 (Cockton)

Elmhurst 1 Tring E 9 (Lark, Darraugh)

Quainton C 4 Risborough B 6 (Stevens)

Sports G 8 (Blind) Haddenham E 2

MID SEASON BREAK

Week 10

Div 2

Bucks CC A 10 (walkover) Brill A 0 - unable to raise team

Bucks CC D 7 Bucks CC C 3

Bucks CC E 4 (V Davies) Bucks CC B 6

Risborough A 7 (Axford) Sports F 3

Rivets B 2 Rivets A 8 (Harling)

Div 3

Brill B 8  (Hawes) Bucks CC F 2

Elmhurst 6 (Gerrans) Risborough C 4

Quainton C 8 (A Ginger, Unwin) Haddenham E 2

Sports G 5  Tring E 5 (Tipton)

Sports H 0 Risborough B 10 (Stevens, Joy Mackman, B Palmer)

 Week 11

Div 2

Brill A 3 Risborough A 7 (Axford)

Bucks CC B 3 Rivets B 7 (M Taylor, Bevan) (two players)

Bucks CC C 1 Bucks CC A 9 (Rickard, Rycraft)

Rivets A 7 Bucks CC D 3 (Hurkett)

 Sports F 6 Bucks CC E 4 (V Davies)

Div 3

Bucks CC F 2 Elmhurst 8 (Strong, T Brown)

Haddenham E 8 (Joan Fisher, Jo Green) Sports H 2

Risborough B 8 (Fraser, Stevens) Brill B 2

Risborough C 0 Sports G 10 (Blind, Hardy, Marlow)

Tring E 4 Quainton C 6 (Unwin)

Week 12

Div 2

Brill A 9 (Fitsell, Turton) Bucks CC C 1

Bucks CC A 8 (Rickard) Rivets A 2

Bucks CC E 5 Risborough A 5 (Axford)

Bucks CC D 5 Bucks CC B 5

Rivets B 5 Sports F 5

Div 3

Elmhurst 6 Brill B 4 (Hawes)

Quainton C 10 (A Ginger, M Ginger, Unwin) Risborough C 0

Risborough B 9 (Fraser, Stevens) Haddenham E 1

Sports G 9 (Blind, Hardy) Bucks CC F 1

Sports H 0 Tring E 10 (Tipton, Lark, McCormack)

Week 13

Div 2

Bucks CC B 0 Bucks CC A 10 (Rycraft, Bradbury, Shapter)

Bucks CC E 6 (V Davies) Rivets B 4

Risborough A 6 (Axford) (2 players) Bucks CC C 3 (2 players)

Rivets A 6 Brill A 4 (Fitsell)

Sports F 8 (J Willcocks) Bucks CC D 2 (2 players)

Div 3

Brill B 8 (Hawes) Haddenham E 2

Bucks CC F 5 Quainton C 5 (Unwin)

Elmhurst 4 (Gerrans) Sports G 6

Risborough C 6 (Simpson) Sports H 4

Tring E 4 Risborough B 6 (Stevens)

Week 14

Div 2

Brill A 4 (Fitsell) Bucks CC B 6

Bucks CC A 9 (Rickard, Rycraft) Sports F 1

Bucks CC C 5 (Gillett) Rivets A 5

Bucks CC D 5 Bucks CC E 5 (V Davies)

Rivets B 2 Risborough A 8 (Axford)

 Div 3

Haddenham E 4 Tring E 6

Quainton C 6 (Ally Ginger) Elmhurst 4

Risborough B 8 (Fraser, B Palmer) Risborough C 2

Sports G 9 (Blind, Marlow) Brill B 1

Sports H 8 (Walton) Bucks CC F 2

Week 15

Div 2

Bucks CC B 8 (Hill) Bucks CC C 2

Bucks CC E 4 Bucks CC A 6 (Rycraft)

Risborough A 4 (Axford) (2 players) Rivets A 6

Rivets B 5 Bucks CC D 5 (Hurkett)

Sports F 4 (J Willcocks) Brill A 6

Div 3

Brill B 0 Tring E 10 (match awarded to Tring - Brill unable to field a team)

Bucks CC F 1 (2 players) Risborough B 9 (Stevens, Palmer)

Elmhurst 10 (Marchant, Gerrans, T Brown) Sports H 0 (2 players)

Risborough C 3 Haddenham E 7 (Deaney, Furness)

Sports G 6 Quainton C 4 (Unwin)

Week 16

Div 2

Brill A 1 Bucks CC E 9 (V Davies, M Bradbury)

Bucks CC A 10 Rivets B 0 - Rivets concede match

Bucks CC C 2 (2 players) Sports F 8 (Sokoya)

Bucks CC D 4 Risborough A 6 (Axford)

Rivets A 6 (Harling) Bucks CC B 4

Div 3

Haddenham E 9 (Furness, Deaney) Bucks CC F 1 (2 players)

Quainton C 10 (Ally Ginger, Matt Ginger, Unwin) Brill B 0

Risborough B 7 (Stevens) Elmhurst 3

Sports H 1 Sports G 9 (Blind, Marlow)

Tring E v Risborough C - rearranged

Week 17 (Penultimate)

Div 2

Bucks D 0 Bucks A 10 (Shapter, Rickard, Rycraft)

Bucks CC E 9 (M Bradbury, B Whitehead) Bucks CC C 1 (2 players)

Risborough A 7 (Axford) Bucks CC B 3

Rivets B 4 Brill A 6 (Fitsell)

Sports F 1 Rivets A 9 (Harling, Creser)

Div 3

Brill B 7 (Hawes) Risborough C 3

Bucks CC F 1 Tring E 9 (Tipton, Lark)

Elmhurst 10 (walkover) Haddenham E 0 - Haddenham unable to raise team

Quainton C 10 (A Ginger, Unwin, P Ginger) Sports H 0

Sports G 6 Risborough B 4 (Stevens)

Week 18 Final Week

Div 2

 Brill A 7 (Fitsell, Turton) Bucks CC D 3

Bucks CC A 7 Risborough A 3 (Axford)

Bucks CC B 7 (Hill) Sports F 3

Bucks CC C 4 Rivets B 6 (M Taylor) (2 players)

Rivets A 4 Bucks CC E 6 (V Davies)

 Div 3

Haddenham E 2 Sports G 8 (Blind)

Risborough B 5 (Stevens) Quainton C 5

Risborough C 6 Bucks CC F 4 (S Brewer)

Sports H 1 Brill B 9 (Hawes, Moore)

Tring E 5 Elmhurst 5 (T Brown)